7 יתרונות בולטים - בית פרטי בשיטת הבנייה הקלה

מתלבטים האם ועד כמה בנייה קלה, הידועה גם בשם בנייה ירוקה או מתקדמת, היא אכן הפתרון המתאים לכם? אם כן, הנה 7 יתרונותיה הבולטים של השיטה, שוודאי ישכנעו אתכם שאכן מדובר בצעד הנכון עבורכם.

 1. אין צורך בחציבות
  אחד היתרונות הבולטים בשיטת הבנייה הקלה הוא העובדה שאין צורך בחציבות. בין אם מדובר באינסטלציה, במערכות החשמל השונות, בבידוד או באיטום, כל אלה משולבים במבנה עצמו בקלות רבה הרבה יותר בהשוואה לשיטה המסורתית, וכאמור, ללא הצורך בחציבות. לפני הנחת חיפויי קירות הפנים, משחילים את הצנרת ישירות בתוך הקירות וגם בתוך פתחים מיוחדים שהוכנו מראש. בידוד המבנה כולל שימוש במספר שכבות המונחות זו על זו ומותקנות בחלל הגג וגם בקירות (זה יכול להיות בידוד באמצעות צמר סלעים, בידוד באמצעות נייר אלומיניום מיוחד ועוד).
 2. איכות בנייה גבוהה ובידוד תרמי ואקוסטי
  בין אם בכל הקשור לבידוד התרמי או האקוסטי שהיא מציעה ובין אם בכל הקשור ליכולתו של המבנה לעמוד בפני רעידות אדמה, לאור השימוש בחומרי גלם איכותיים, גמישים ועמידים מאד, מייצרים מבנה איכותי המסוגל להתמודד בהצלחה מול לא מעט אתגרים.
 3. חיסכון בזמן
  לכל אלו המפחדים להכנס לתהליך בנייה ארוך שכן בנייתו של בית פרטי, בית צמוד קרקע, אורכת חודשים רבים ובמקרים מסוימים אף מעל שנה ויותר. כשמדובר בבנייה קלה, בשל שיטת בנייה זו והאלמנטים השונים שלוקחים בה חלק, יכולים בעלי הבית ליהנות ממבנה שניתן לגור בו בתוך פרק זמן קצר של עד 6 חודשים. מדובר בחיסכון משמעותי מאד בזמן, שאיננו בא על חשבון האיכות כמובן ומצמצם משמעותית את הסבירות לחריגות בזמן ובתקציב.
 4. פחות פסולת לפינוי
  מדובר ביתרון חשוב שלא כולם מודעים אליו. בנייה של בית מייצרת לא מעט פסולת, אולם כשמדובר בבנייה קלה / ירוקה, כמות הפסולת שמיוצרת תוך כדי התהליך עצמו היא מעטה מאד. כך לא נגרם נזק לסביבה, נזק לתשתיות, נזק לתושבים שמתגוררים באזור או אפילו נזק לבעלי הבית עצמו, במקרה בו הם בוחרים לבצע הליך של תוספת בנייה, למשל. אין צורך בהוצאות כספיות גבוהות על פינוי הפסולת ואפשר להמשיך בתהליך הבנייה ללא כל הפרעה.
 5. חיסכון אנרגטי וכלכלי
  בנייה קלה / ירוקה מנצלת את המשאבים הקיימים ועוזרת לחסוך לא מעט אנרגיה בשלב המגורים. תכנון נכון של כיווני האוויר, אמצעי בידוד מתקדמים ושילוב אופציונאלי של מערכות סולאריות ופתרונות מעולם הבית החכם מאפשרים זאת. החסכון האנרגטי מתורגם מיידית לחסכון כלכלי ותרומה לאיכות הסביבה.
 6. שילוב טכנולוגיה מתקדמת ומגוונת
  בנייה קלה מתכתבת עם הבנייה ירוקה מתבססת על פתרונות טכנולוגיים חדשניים. מדובר במערכות חכמות המתייחסות הן לנושא החשמל, הן לנושא המים והן לנושא התאורה. במהלך הבנייה משלבים מערכות תאורה שונות בבית, תוך ניצול התאורה הטבעית, וגם משלבים פתרונות אוורור איכותיים שיחליפו את מערכות האוורור החשמליות, שהשימוש בהן עולה לא מעט כסף.
 7. עלייה בשווי הבית
  ערכו של הבית גבוה יותר כשמדובר בבנייה קלה / ירוקה, וזאת לאור היתרונות הרבים שהיא מציעה ובמיוחד לאור החיסכון המשמעותי בכסף שהיא מאפשרת לדיירי הבית לאורך זמן. הדבר חשוב מאד לכל מי שרואה את עצמו מוכר את ביתו בעתיד ורוצה ליהנות בתשואה גבוהה על שווי הנכס.

האם שיטת הבנייה הקלה מתאימה לי

בנייה קלה היא שיטה מתקדמת המשלבת בתוכה אלמנטים של בנייה מתקדמת ובנייה ירוקה המשפרים את איכות הבנייה ואיכות החיים של הדיירים. שיטה זו מאפשרת הקמה מהירה, תוך כחצי שנה לערך, של בית פרטי, ידידותי לסביבה, ברמת גימור ובידוד גבוהים במיוחד. השיטה עוזרת לחסוך בהוצאות חשמל ומים באמצעות שילוב פתרונות מתקדמים, חכמים המשתלבים בצורה מושלמת ביסודות שיטה זו. כאשר מדובר בבנייה פרטית, בנייה קלה מתאימה לכולם. היא נותנת מענה מלא לכל יתרותנות הבנייה המסורתית ומשלבת יתרונות משמעותיים רבים נוספים.

בשנים האחרונות, נבנו ברחבי הארץ אלפי בתים בשיטה זו. הצטרפו גם אתם למשפחות המרוצות שבחרו לבנות את ביתם בשיטת הבנייה קלה. "אפיק בנייה מתקדמת" הנה החברה המובילה בדרום בתחום זה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה או בקשה.

לפרטים וליעוץ ראשוני