הוספת מרפסת לבית בשיטת הבנייה הקלה

הוספת מרפסת לבית או לדירה תורמת להגדלת מרחב המגורים ומשפרת את איכות החיים של המשפחה. גם אם אין נוף עוצר נשימה בשכונה בה אתם מתגוררים, יציאה למרפסת בערב נעים עם כוס קפה או ארוחת בוקר "ישראלית" תחת כיפת השמים יספקו לכם כמה רגעים של רוגע ויטענו לכם את המצברים להמשך השבוע. הוספת מרפסת משביחה באופן מיידי גם את שווי הנכס והופכת את ההשקעה למשתלמת במיוחד.

הוספת מרפסת בדומה לכל פרויקט של תוספות בנייה, היא תהליך אשר מעורבים בו אדריכלים, בעלי תפקיד מטעם המועצה או העירייה ואנשי המקצוע שיבנו אותה בפועל. יש הבדל בתהליך כולו בין הוספת מרפסת לדירה בבניין משותף לבין הוספתה בבית פרטי.

הוספת מרפסת בדירה בבניין משותף

בבניינים שכבר נבנו ניתן לפנות בבקשה להוספת מרפסת בין אם הבניין מיועד לעבור שיפוץ בתמ"א 38 (כחלק מהשיפוץ) ובין אם לאו. תקנות התכנון והבנייה קובעות כי אפשר להוסיף מרפסת במידה והיא תיחשב כשטח שירות ולא כשטח עיקרי של הדירה.

כדי לקבל אישור להקמת המרפסת יש צורך בהסכמה של 75% מהדיירים בבניין. מעבר לכך, לכל עירייה ומועצה ישנם כללים שונים לאישור ובכל מקרה חובה לקבל היתר בנייה מראש.

הוספת מרפסת בבית פרטי

הוספת מרפסת בבית פרטי תהיה פשוטה יותר מבחינה בירוקרטית, כיוון שאין צורך באישור דיירים נוספים כמו במקרה של דירה בבניין משותף. עם זאת, בדומה לפרויקטים בבנייה רוויה, גם במקרה זה יש צורך בהפקת היתר בנייה לפני שמתחילים.

מרפסת בבנייה קלה

בניית מרפסת בשיטת הבנייה הקלה מתבססת על קונסטרוקציה תלויה מפלדה וחוסכת את יציקות הבטון הכבדות, מסורבלות ומעיקות. השיטה בעלת רמת בטיחות גבוהה, כל עוד מבצעים אותה כראוי ועם חברה בעלת ניסיון עשיר בתחום. הבחירה בשיטה זו על פני השיטה המסורתית מביאה איתה יתרונות רבים, ובהם:

 • מהירות הבנייה
  הבנייה בשיטה הקלה מהירה במיוחד שכן מתבססת על קונסטרוקציה תלויה על הבית הקיים, כל התהליך עורך מספר ימים והמרפסת מוכנה.
 • התחשבות בסביבה והשכנים
  אחד החששות של שכנים רבים היא תקופת בנייה מרעישה, ארוכה ומלכלכת, ושיתופם בכך שמדובר בהליך נקי ומהיר יכול להשפיע על מתן הסכמה לבנייה (כאמור, נדרש רוב משמעותי כדי לאשר את תחילת העובדה).
  כמות הפסולת הנמוכה בהשוואה לבנייה מסורתית והרכב החומרים הופכים את התהליך גם לידידותי לסביבה.
 • לא צריך לצאת מהבית
  מכיוון שהתהליך מפיק מעט פסולת ורעש ואורך תקופה קצרה ביותר, ניתן להמשיך להתגורר בדירה עצמה ולחסוך מעבר לצורך השיפוץ.

כמה מורכב התהליך ומה יש לעשות כדי ליהנות ממרפסת?

הקמת המרפסת מתחילה בתכנון ובהתייעצות עם חברה מתמחה ובעלת ניסיון בתחום. לאחר מכן התהליך ממשיך בתנאי שהתקבל אישור מהדיירים (בבניין) והתקבל היתר בנייה. למעשה תהליך קבלת היתר הבנייה הוא המורכב בפרוייקט מסוג זה ולאו דווקא הבנייה עצמה. הבירוקרטיה יכולה להיות ארוכה ומיגעת. אנו באפיק בנייה מתקדמת נלווה אתכם גם לאורך תהליך קבלת ההיתרים הנדרשים כך שהדרך למרפסת תהיה פשוטה וקצרה עבורכם.

מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל שאלה ובקשה

לפרטים וליעוץ ראשוני